Plan festiwalu

Plan festiwalu

XVI Spotkanie w Żywcu 25–31 lipca 2022 Żywieckie Suwakowanie, czyli Spotkania Puzonowe w Żywcu, stworzono z naturalnej potrzeby wspólnego muzykowania i wymienienia doświadczeń dla puzonistów i tubistów z całego kraju i nie tylko!

Praktyczne

Witamy Uczestników Żywieckiego Suwakowania 2022! XVI Spotkań Puzonowych w Żywcu! Poniżej podajemy niezbędne informacje związane z tegorocznym fesLwalem. Prosimy o dokładne zapoznanie się z treścią tej wiadomości, nawet jeżeli już na Suwakowaniu byliście w poprzednich latach:

REJESTRACJA I POWITANIE UCZESTNIKÓW Rejestracja uczestników fesLwalu rozpocznie się w poniedziałek, 25 lipca w godzinach 8:30-9:45 w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Każdy uczestnik jest zobowiązany do zarejestrowania się przed wzięciem udziału w zajęciach. Podczas rejestracji otrzymacie potrzebne informacje i darmową koszulkę fesLwalową. Zajęcia rozpoczną się wspólnym rozgrywaniem wszystkich uczestników fesLwalu o godz. 10:30, również w budynku Liceum. Proszę przynieść instrument i pulpit jeśli posiadasz.

PLAN SZCZEGÓŁOWY – DOSTĘPNY NIEBAWEM Szczegółowo zapoznaj się z Planem Zajęć, wydrukuj go i przywieź ze sobą do Żywca.

*KONCERT UCZESTNIKÓW “MŁODE TALENTY” zaplanowany na czwartek, 28 lipca to koncert solowy i zespołów kameralnych dla każdego z Was kto chciałby zagrać, stworzony w celu pomocy w “ogrywaniu się ze sceną”. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału. Wybór utworu dowolny. Nuty akompaniamentu należy wysłać na naszego maila info@zywieckiesuwakwanie.com lub przywieźć ze sobą (jeśli utwór takowy posiada).

*WARSZTATY – wszystkie warsztaty przeznaczone są dla wszystkich uczestników i każdy może wziąć w nich udział, niezależnie od poziomu czy doświadczenia. Gorąco zachęcamy do brania czynnego udziału w warsztatach. *LEKCJE INDYWIDUALNE – lekcje oko w oko z naszymi tegorocznymi wykładowcami oraz wieloma innymi świetnymi pedagogami polskich szkół muzycznych i uczelni wyższych. Lista pedagogów i szczegółowy plan lekcji będzie ustalany na miejscu i rygorystycznie przestrzegany, tak aby każdy chętny mógł skorzystać z lekcji.

*JAM SESSION – wieczór improwizacji I jazzu prowadzony będzie przez Petera Maltona z Dixiland Society, Szwecja. Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych!

*KONCERTY: GALOWY i FINAŁOWY – to dwa koncerty orkiestry puzonowo-tubowej, w których udział biorą wszyscy uczestnicy, goście specjalni i wykładowcy fesLwalu!

*Ognisko pożegnalne – bezpłatna impreza końcowa dla wszystkich uczestników Suwakowania okraszona lokalnymi specjałami. Rodzice i opiekunowie również mile widziani za opłatą 50 zł za osobę.

ADRES INTERNATU: Internat Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Komisji Edukacji Narodowej 3 34-300 Żywiec hup://zsme.zywiec.eu.interia.pl/ JEŚLI NIE MASZ 18 LAT UWAGA! Uczestnicy, którzy przed 25.VII.2022 nie ukończą 18 r.ż. zobowiązani są do wypełnienia Karty Odpowiedzialności. Jeżeli ciągle nie przesłałeś swojej Karty Odpowiedzialności, zrób to jak najszybciej – najlepiej zeskanuj i prześlij na: info@zywieckiesuwakowanie.com Karta Odpowiedzialności musi być wypełniona i przesłana do organizatorów zanim przyjedziesz do Żywca.

WYŻYWIENIE – Wyżywienie uczestnicy organizują we własnym zakresie. Po przyjeździe do Żywca otrzymasz od organizatorów informacje o lokalnych placówkach, które oferują zniżki na posiłki dla uczestników Suwakowania. NUTY – Nuty wysłane będą do Ciebie pocztą mailową w formacie PDF. OTRZYMANE NUTY NALEŻY WYDRUKOWAĆ, PRZYGOTOWAĆ W MIARĘ MOŻLIWOŚCI I PRZYWIEŹĆ ZE SOBĄ DO ŻYWCA! Jeżeli do 10 lipca nie otrzymasz nut na podany przez siebie w zgłoszeniu adres emailowy, sprawdź folder SPAM. Jeżeli tam nut też nie znajdziesz, jak naszybciej skontaktuj się z organizatorami pisząc na: info@zywieckiesuwakowanie.com . WOLONTARIUSZE – Podczas fesLwalu będziemy korzystać z pomocy wolontariuszy, którzy będą Wam pomagać m.in. w przemieszczaniu się po Żywcu i kierować Was do miejsc noclegowych, miejsc prób, warsztatów i koncertów. Już w niedzielę, 24 lipca od godz. 17:00 oraz w poniedziałek 25 lipca od godz. 7:30 rano będziecie mogli korzystać z ich pomocy. Wolontariuszy rozpoznacie po koszulkach fesLwalowych Żywieckiego Suwakowania 2022! CO NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ DO ŻYWCA? 1. Ubranie koncertowe: spodnie + koszula 2. Pulpit – Ważne! proszę przywieźć ze sobą jeżeli posiadasz pulpit składany, 3. Instrument ; ) 4. Dużo dobrego humoru i sił do ciężkiej pracy muzycznej! !!! Proszę pamietać, że koncerty gramy również w koszulkach fesLwalowych, które będą rozdawane przy rejestracji !!! POTRZEBNE ADRESY – LO im. Mikołaja Kopernika, ul. Słowackiego 2, 34-300 Żywiec (próby, warsztaty, lekcje, wystawa instrumentów itp.), – Stary Zamek, Muzeum Miejskie w Żywcu, ul. Zamkowa 2, 34-300 Żywiec (koncerty), – MCK: Miejskie Centrum Kultury, Al. Wolności 4, 34-300 Żywiec (próby I koncerty), – Internat ZSME, ul. Komisji Edukacji Narodowej 3, 34-300 Żywiec (noclegi), – Camping Dębina, ul. Kopernika 4, 34-300 Żywiec (ognisko pożegnalne), – Sala Koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Żywcu, ul. Sienkiewicza 19 (koncerty), – AMFITEATR “Pod Grojcem”, ul.Grojec 50, 34-300 Żywiec (koncert galowy w ramach 53 Tygodnia Kultury Beskidzkiej). PYTANIA? TELEFON KONTAKTOWY: Tomasz Hajda 508365691, Wojciech Frankowicz 663570476, Natalia Domańska 694777708 Proszę nie zadawać pytań, na które możecie znaleźć odpowiedź na www.zywieckiesuwakowanie.com Do zobaczenia w Żywcu! Maciej Pietraszko, Tomasz Hajda O Fes?walu Pomysłodawcami oraz osobami odpowiedzialnymi za Żywieckie Suwakowanie są Anna Klimala, Maciej Pietraszko oraz Tomasz Hajda. Głównym organizatorem jest stowarzyszenie promocji gry na instrumentach dętych blaszanych ŻYWIECKIE SUWAKOWANIE. Od początku istnienia, Żywieckie Suwakowanie całkowicie opiera się na dobrej woli i wsparciu wielu wspaniałych ludzi o wielkich sercach. Nie otrzymujemy wypłat, bonusów ani nie bierzemy udziału w szkoleniach w ekskluzywnych ośrodkach wypoczynkowych w górach czy nad morzem. Oddajemy nasz drogocenny czas, dzielimy się swoim talentami, intelektem i pomysłowością, pomagając co roku dostarczyć niezapomnianych wrażeń i przeżyć wspaniałą przygodę z muzyką.