Akompaniament

 • Pianistka-kameralistka, wykładowca Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Urodziła się w 1989r. w Opolu. Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina.

  W 2008r. Podjęła studia w klasie fortepianu dr hab. Macieja Pabicha w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w 2013r. uzyskała tytuł magistra sztuki. Od 2012r. pracuje w Katedrze Instrumentów Dętych Akademii Muzycznej w Poznaniu, prowadząc przedmiot Praca z pianistą oraz Nauka akompaniamentu. W swoim repertuarze posiada ponad sto pozycji z literatury na instrumenty dęte blaszane.
  W latach 2012-2016 pracowała jako nauczyciel fortepianu, stosując między innymi amerykańską innowacyjną metodę opartą na „Teorii uczenia się muzyki” wg. Edwina E. Gordona. Od września 2018r. pracuje jako pianista-akompaniator w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. współpracując z klasami fletu, saksofonu oraz dyrygentury.
  Jako solistka występowała z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej, Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej oraz Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu.
  Jako kameralistka brała udział w licznych koncertach, (godnymi uwagi są recitale w Akademii Muzycznej w Krakowie i Gdańsku, Hochschule für Musik und Theater Rostock, Deutsche Oper Berlin, Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin, Carte blanche Konzert w Berliner Philharmoniker oraz Yan Cheng City Arts Training Centre w Chinach), konkursach, festiwalach i kursach mistrzowskich w kraju i za granicą (Summer Brass Academy, Corno Brass Music Festival, Międzynarodowe Konferencje - Barwy Instrumentów Dętych), podczas których pracowała pod kierunkiem wybitnych i renomowanych muzyków światowych estrad, takich jak: Christhard Gössling, György Gyivicsan, Robert Kozánek, Michael Massong, Olaf Ott, Matyas Veer, Jamie Williams, Will Druiett, Alessandro Fossi, Thomas Leleu, Roland Szentpali czy János Benyus.
  Ponadto jest również dyplomowanym menedżerem kultury. Poza muzyką interesuje się fotografią.